A szenátus legfontosabb eseményeinek lebontása a Mérlegről: 1. nap

A közelmúltban a közösségi média óriása, a Facebook bejelentette új kriptovaluta, a Mérleg bevezetésének terveit. A vállalat azonban nem tárgyalta, hogy ez az új kriptovaluta hogyan változhat, és hogyan befolyásolja a banki és pénzügyi létesítményeket. Ennek eredményeként a politikusok lassan figyelmeztettek erre a veszélyre, és követelték, hogy a Facebook vezetői kongresszussal találkozzanak. A kongresszusi meghallgatásokat július 16-án és 17-re tűzték ki.

Július 16-án, kedden a Facebookot megtalálták a kongresszus tűzei alatt. A Calibra vezetője, David Marcus elmondta a szenátus bankbizottságának, hogy Facebook csak saját Calibra kriptovaluta pénztárcáját építi be a Messengerbe és a WhatsApp-ba, és nem hajlandó beágyazni a versengő pénztárcákat.

Eközben a Q&Elkezdődött a szenátus bankbizottsága és a Facebook ügyvezetője, David Marcus.

A Libra Hearing legfontosabb eseményei

Kezdetben arra a kérdésre, hogy miért indítja el a Facebook a Mérleget? Marcus kijelentette, hogy a blokklánc-technológia elkerülhetetlen, és ha az Egyesült Államok nem vezet annak felépítésében és szabályozásában, akkor a technológia olyan helyekről érkezik, amelyek „a nemzetbiztonsági apparátusunktól nem elérhetőek”, és ezzel felkelti Kína kísértetét.

Catherine Cortez Masto, a nevadai demokrata képviselő megkérdőjelezte, hogyan véd a vállalat a pénzmosás ellen, és biztosítja, hogy a terroristák ne használják a Mérleget tevékenységük finanszírozására. Marcus azt válaszolta, hogy: a digitális tranzakciók a Mérleg pénznemével jobb lesz, mint a készpénz a bűncselekmények elleni védelemben.

Továbbra is azt mondta, hogy a legtöbb bűncselekmény a készpénzügyletekkel történik. Marcus rámutatott, hogy jobb lesz, ha sok tranzakció áttér a digitálisra. Azt állította, hogy azoknak az embereknek, akik a Mérleget használják a Facebook készülő Calibra pénztárcáján keresztül, kormányzati igazolványt kell feltölteniük ellenőrzés céljából.

Sherrod Brown ohiói szenátor, a szenátus bankbizottságának vezető demokratája kijelentette továbbá, hogy:

„A Facebook veszélyes!” – a magánélet botrányainak sorozata után nehéz megbízni a Facebookban. „Lélegzetelállító mennyiségű arrogancia kell” ahhoz, hogy azt gondoljuk, képes működtetni a saját bankját.

Sherrod Brown megkérdezte Marcust, hogy a terv nem veszélyezteti a felhasználók milliárdjai adatainak magánéletét. Marcus biztosította, hogy a Facebook időt szán ennek a jognak a megszerzésére, és üdvözli a szövetségi szabályozók átfogó felülvizsgálatát.

Később Brown megkérdezte Marcust, hogy ő és csapata elfogadják-e a fizetésüket a Mérlegben. Marcus kifejtette, hogy a Mérlegnek nem a bankszámlákkal kell versenyeznie, de azt mondta: “IGEN, az összes vagyonomat a Mérlegben bíznám.”

A bizottság elnöke, Mike Crapo, egy idahói republikánus megkérdőjelezte, miért akarja a Facebook Svájcban alapozni a projektet. Marcus azt válaszolta, hogy ez nem kísérlet a felügyelet elkerülésére, hanem az, hogy Svájc elismert nemzetközi pénzügyi központ. Marcus szerint, ha az Egyesült Államok elmulasztja cselekedni, akkor a digitális valutákat mások drámai módon eltérő értékekkel ellenőrizhetik.

Martha McSally arizonai republikánus szenátor azt mondta:

“A legfontosabb kérdés itt a bizalom.” A felhasználók soha nem fogják megadni személyes adataikat, amikor csatlakoznak a Libra új digitális pénztárcájához. Azt is hozzátette, hogy „az arizonánokat nagyobb valószínűséggel fogják átverni” a pénznem használatával.

Marcus többször kijelentette, hogy a Facebook nem szándékozik egyesíteni a felhasználó társadalmi tevékenységéről szóló adatokat a fizetési rendszer használatával kapcsolatos információkkal. ”Az emberek bizalmának elnyerése érdekében a legmagasabb szintű adatvédelmi követelményeket fogjuk érvényesíteni, ahogy ezt felépítettük, az az, hogy elkülönítsük egymástól. társadalmi és pénzügyi adatok. ”

Másrészt a Facebooknak is megvoltak a projekt erős védelmezői. Néhány szenátor kiemelte a Facebook tervének fő előnyeit. Rámutattak arra, hogy a Mérleg elindításának célja, hogy az alacsony költséggel lebonyolított pénzt több milliárd olyan felhasználóhoz juttassa el szerte a világon, aki nem rendelkezik bankszámlával.

Végső gondolatok

Bár volt néhány megválaszolatlan kérdés, hogy a Facebook mennyit fektetett be a Mérleg projektbe, és milyen adatokat fog összegyűjteni a közösségi hálózaton keresztüli tranzakciókból. David Marcus nagyon igyekezett a Kongresszust pártjára állítani. Azt is biztosította, hogy a Facebook csak akkor kezdi el kínálni a Mérleget, ha a fontosabb szabályozási kérdésekkel foglalkoznak.

Összességében mindent figyelembe véve a munkamenet meglepően logikus volt. Sok szenátor erős alapismereteket mutatott ki a Mérleg működéséről, és érvényes kérdéseket tett fel.