7 afričkih blockchain startupa za gledanje u 2019

blockchain pokretanja

Ako je blockchain tehnologija bila hiper prošle godine, onda je ove godine prešla više od mogućnosti da transformira industriju i zapravo zacementirala svoje mjesto kao strahovito ometajuće tijelo. Unatoč tome što tržišta kriptovaluta od početka godine doživljavaju medvjeđe tržište, afričke blockchain startupe usredotočuju se na primjenu tehnologija distribuirane glavne knjige jer ovom inovativnom novom tehnologijom žele riješiti svakodnevne izazove.

U ovom ćete vodiču otkriti sedam visokih blockchain startupa koji predvode inovacije u Africi.

BitPesa

BitPesaBitPesa je blockchain startup koji se fokusira na prekogranična plaćanja od tvrtke do tvrtke i usluge razmjene bitcoina. Tvrtku je 2013. godine osnovala Elizabeth Rossiello, s ciljem pružanja alternativnog sustava plaćanja potrošačima koji će nadmašiti naslijeđene sustave i smanjiti troškove novčanih transfera. BitPesa uključuje blockchain tehnologiju za ubrzavanje plaćanja korištenjem svoje peer-to-peer prirode za transakcije i oslanja se na bitcoin (BTC) kao transakcijsku valutu.

BitPesa je tijekom svoje povijesti uspio privući financijska sredstva od brojnih renomiranih tvrtki rizičnog kapitala, što svjedoči o povjerenju investitora u njegov inovativni poslovni model. Tvrtka također aktivno traži strateške partnere jer želi predstaviti B2B proizvode poput trgovinskog financiranja i kreditiranja.

Početkom ove godine BitPesa je kupila španjolsku platformu za prijenos novca TransferZero. Kupnja će omogućiti startup-u da poveća svoju prisutnost na europskim tržištima doznaka i plaćanja. Startup sa sjedištem u Nairobiju sada djeluje na sedam afričkih tržišta, uključujući Keniju, Ugandu, Tanzaniju, DR Kongo, Ganu, Senegal i Nigeriju. Također se planira uskoro pokretanje radova u Južnoj Africi.

Golix

GolixGolix je burza kriptovaluta sa sjedištem u Harareu koja je osnovana 2014. Nekada poznata kao BitFinance, lokalna je burza imala za cilj ponuditi digitalne valute kao alternativu za ublažavanje ekonomskih problema koje je donio neuspjeli monetarni sustav Zimbabvea. Golix je 2018. godine usmjerio pogled na šire afričko tržište i najavio token prodaju.

Golix ICO trebao je prikupiti novac za buduće širenje na druga afrička tržišta, kao i proširiti svoj portfelj usluga. Međutim, tvrtka bi se morala suprotstaviti Rezervnoj banci Zimbabvea koja je izdala zabranu kriptovaluta. Nakon što je stvar iznio sud, naredba je opozvana i tvrtka je nastavila ponovno pokretati ICO. Nakon toga investitori su mogli kupiti Golix uslužni token (GLX).

Tijekom 2018. godine razmjena je proširila svoje poslovanje na Keniju, Ugandu, Južnu Afriku, Kamerun, Tanzaniju, Nigeriju i Ruandu. Trenutno investitori mogu kupiti niz kriptovaluta na platformi Golix, uključujući bitcoin (BTC), eter (ETH), monero (XMR), bitcoin cash (BCH), bitcoin gold (BTG), Dash (DASH), SureRemit (RMT) , i Dala (DALA).

Wala

DalaWala je blockchain pokretanje koje nudi usluge doznaka i plaćanja pomoću Android aplikacije. Pokrenuta 2017. godine, tvrtka namjerava nuditi financijske usluge nebankama kroz strateška partnerstva s bankama i financijskim institucijama i po niskim cijenama. Cilj je da će korisnici Wale moći otvoriti bankovne račune, prijaviti se za kredit, pristupiti uslugama doznaka, kupiti usluge s dodanom vrijednošću i obavljati transakcije s trgovcima i trgovcima.

Blockchain-powered platforma potpomognuta je Dala tokenom (DALA), što je općeniti ERC20 token koji omogućuje brza i bezgranična mikro-plaćanja uz nula naknada. The Aplikacija Wala dostupna je za preuzimanje na Google Play Store za korisnike Androida u Ugandi, Južnoj Africi i Zimbabveu.

CentBee

centbeeCentBee je pružatelj novčanika za kriptovalute i nudi usluge obrade plaćanja za trgovce. Blockchain startup sa sjedištem u Južnoj Africi osnovali su Lorien Gamaroff i Angus Brown, a njegova je vizija omogućiti korisnicima da izvrše plaćanja za proizvode koji koriste bitcoin cash (BCH) i podmire plaćanja u digitalnoj valuti kod prihvaćenih trgovaca..

Tvrtka je od tvrtke nChain u veljači 2018. godine primila značajno ulaganje u kapital za razvoj svog novog mobilnog novčanika s bitcoin novčanicama, a samo nekoliko mjeseci kasnije objavila je Alpha verziju svog novčanika s novčanicama s bitcoinima. Iako je usluga trenutno ograničena na Južnu Afriku, tvrtka se planira proširiti na druge zemlje podsaharske Afrike i šire.

Razmjena sunca

Košnica za razmjenu suncaSun Exchange je peer-to-peer tržište koje omogućava bilo kome, bilo gdje da investira u projekte solarnih panela pomoću bitcoina (BTC). Osnovan 2015. godine, južnoafrički startup korisnicima bitcoina omogućuje kupnju solarnih panela i njihovo iznajmljivanje školama, tvornicama i zajednicama kako bi zaradili prihod od najma. Tvrtkin poslovni model bio je uspješan i privukao je 1,6 milijuna dolara financiranja sjemenom od nekoliko investitora prije njegove token prodaje.

Sun Exchange pokrenuo je vlastiti token u travnju 2018. godine, poznat kao SUNEX token, koji se koristi za dizajn Fonda za osiguranje solarnih projekata za korisnike na platformi.

Štoviše, tvrtka je najavila partnerstvo s Powerhiveom u stvaranju projekata mini-mreže za ruralnu elektrifikaciju na ruralnom području u Keniji. Platforma je do sada olakšavala financiranje šest operativnih solarnih projekata putem svoje usluge mikrozakupa i priprema se za sedmi projekt. Sun Exchange je također primio dodatno ulaganje u kapital tvrtke Alphabit pojačavajući svoj potencijal za stvaranje globalne ekonomije na solarnu energiju.

Pesamill

PesamillPesamill je razmjena kriptovaluta koja korisnicima omogućuje kupnju digitalnih valuta pomoću metoda plaćanja poput mobilnog novca. Startup sa sjedištem u Nairobiju pokrenut je u rujnu 2018. godine i ima za cilj ponuditi alternativno rješenje korisnicima koji teže pristupaju međunarodnim burzama kripto valuta zbog njihovih dugotrajnih KYC procesa.

Kao takva, web lokacija nudi pojednostavljene procedure registracije i KYC za nove korisnike da se prijave i trguju digitalnim valutama. Trenutno korisnici mogu trgovati bitcoinom (BTC), litecoinom (LTC), eterom (ETH), mreškanjem (XRP) i bitcoin gotovinom (BCH). Korisnici mogu položiti depozite na platformi koristeći svoju lokalnu fiat valutu što je čini dostupnijom za masovno tržište.

Tari laboratoriji

TariTari Labs je blockchain startup koji pokreće Tari, open source, blockchain protokol fokusiran na digitalnu imovinu koji je zamišljen kao spojni bočni lanac s Monerom..

Tari je 2018. godine pokrenuo južnoafrički programer blockchaina i osnivač Monera, Riccardo Spagni. Protokol će potrošačima omogućiti da koriste aplikacije razvijene na vrhu bloka Tari za lak prijenos svoje digitalne imovine uz poštivanje parametara koje su postavili izdavači. Tvrtku podržavaju renomirane tvrtke rizičnog kapitala i dioničke tvrtke, a razvojni tim planira integrirati kanale plaćanja i presečene transakcije kako bi Tari postao skalabilan. Osim toga, pokretanje je pokrenulo besplatno blockchain sveučilište, kako bi pomoglo u razvoju programera blockchaina na lokalnom i međunarodnom nivou.