A 10 vezető kriptovaluta-lista a 2019-es évben

A 2017-es év volt a legjobb év a kriptopiac számára. A piaci kapitalizáció drasztikus változást hozott a 2017. januári 18 milliárd dollárról a 2018. januári 800 milliárd dollárra. Sajnos ezt követően a legtöbb kriptovaluta ára összeomlott, és piaci kapitalizációjuk áprilisban elérte a 254 milliárd dollárt..

Ebben a cikkben áttekintést adok a 2019-ben trendbe kerülő legnépszerűbb kriptovalutákról. A cikk végére megismerheti a 2019-ben felkapott kriptovalutákat, valamint azok népszerűségének okát..

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin

Bitcoin 2009-ben jött létre, és más néven Satoshi Nakamoto volt az alapítója. Eddig a bitcoin alkotójának valódi kiléte továbbra is rejtve marad. A Bitcoin az eddigi legjobb időt érte el 2019 utolsó kvótájában, mielőtt értékének haftjával zuhant volna. Ha többet szeretne megtudni a Bitcoin-ról, és megnézi az eredeti dokumentumot, látogasson el a hivatalos személyre Bitcoin weboldal. Satoshi egy másik oldalt is kifejlesztett Bitcointalk hogy a fórum a megbeszélések számára a Bitcoin közösség számára.

Ahogy mindenki várta, a Bitcoin a vezető kriptovaluta, és arra számítunk, hogy ez a tendencia 2019-ben is folytatódik. A valaha létrejött első kriptovaluta szerencsére a jelenlegi piaci viszonyok ellenére is tartja a tempót. A Bitcoin egy digitális pénznem, amely a blockchain nevű elosztott főkönyvi technológián alapul.

A Bitcoin a közelmúltban más eredményeket ért el, miután néhány nagy egyetem a Bitcoin és a Blockchain tanulmányokat felvette tantervébe. Az egyik ilyen egyetem a Kaliforniai Berkeley Egyetem, amely nemrégiben bevezette a kizárólag a Bitcoin és a Blockchain technológiára összpontosító programot. A program új szakembereket nyit meg a blockchain és a Bitcoin térben.

2. Ethereum (éter)

Ethereum

Ethereum a második legértékesebb kriptovaluta a Bitcoin után. 2015-ben hozta létre orosz-kanadai fejlesztő Vitalik Buterin. A kriptovaluta 2018 közepe táján volt a legrosszabb rémálma, amikor az értéknövekedés több mint 80 százalékát elvesztette a 2017-es árrally után. Az Ethereum nem csupán digitális pénznem. Ez egy blokklánc alapú platform decentralizált alkalmazások és intelligens szerződések fejlesztésére. Az éter az a natív kriptovaluta, amely az Ethereum blokkláncon történő tranzakciókra alkalmazható.

Az Ethereum intelligens szerződéseket alkalmaz a tranzakciók automatizálása érdekében. Az intelligens szerződések a blokklánc olyan megállapodási kódjai, amelyek bizonyos előre beállított feltételek teljesítése esetén végrehajtják magukat. Az Ethereum hálózat lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy a meglévő alapján új tokent építsenek Ethereum blokklánc. Biztosak vagyunk abban, hogy az Ethereum továbbra is a legnépszerűbb blokklánc között marad 2019-ben.

Az Etherscan.io adatai szerint az egyedi Ethereum címek meghaladták az 50 milliót, ami valóban nagy összeg bármely Blockchain hálózat számára. Az etherscan.io adatai azt mutatják, hogy az új ethereum címek gyorsan növekedtek 2017 utolsó negyedévében, és 2018-ban gyorsan megugrottak mintegy 40 millióval.

3. Ripple (XRP)

Ripple-XRP

A Ripple-t amerikai programozó fejlesztette ki Ryan Fugger és Jed McCaleb. A vállalat már 2004-ben fogant, öt évvel azelőtt, hogy a Bitcoin létrejött volna.

A Ripple a legszorosabb kapcsolattá vált kriptovaluták és a vállalati bankszektor. Ez egy egyedülálló kriptovaluta, amely megoldja a nemzetközi monetáris transzferekkel kapcsolatos problémákat. A vállalat 2012-ben kezdte meg tevékenységét azzal a céllal, hogy gyors és olcsó legyen a nemzetközi tranzakció.

Fodrozódás szolgáltatásait már több száz banknak és más pénzügyi intézménynek tudta nyújtani szerte a világon. Természetesen a vállalat továbbra is szárnyalni fog 2019-ben, és valószínűleg közelebb kerülhet olyan versenyképes vállalatokhoz, mint a SWIFT. A Ripple egyik figyelemre méltó eredménye, hogy az online magánrepülőgép-bérlő társaság, a TapJets június 1-től szándékozik fizetési lehetőségként felvenni az XRP-t. Szintén Kuvait Pénzügyi Háza tervei szerint csatlakozni kíván a Ripple banki és fizetési szolgáltatói hálózatához. Ezek és még sok más teszi a Ripple-t potenciális nézhető kriptopénzgé.

4. Bitcoin Cash (BCH)

Bitcoin Cash

A bitcoin hálózaton növekvő díjak hozzájárultak a közösség néhány tagjának arra irányuló erőfeszítéséhez, hogy kemény villát hozzanak létre a blokk méretének növelése érdekében. Ez a lökés 2017 júliusában került a fejére, amikor a Bitcoin közösség néhány tagja, beleértve Roger Ver úgy érezte, hogy a BIP 91 elfogadása anélkül, hogy növelné a blokkméret-korlátot, előnyben részesítette azokat az embereket, akik a Bitcoin-t inkább digitális befektetésként, mint tranzakciós pénznemként akarták kezelni. A Bitcoin Cash az egyik legrosszabb rémálomnak érezte magát, amikor a novemberi frissítést követően egy lehetséges szétválással megkímélték.

Bitcoin készpénz 2016-ban jött létre egy kemény villa után a Bitcoin főhálójában. A villa azután jött, hogy a fejlesztői közösség nem tudott megállapodni a bitcoin kód javasolt változtatásairól. A Bitcoin készpénz célja a Bitcoinon belül meglévő néhány probléma megoldása, különös tekintettel a méretezhetőségre és a tranzakciós díjakra. A Bitcoin Cash nemrég frissítette Bitcoin ABC verzió az adatméret képességének növelése érdekében. Az adatméret 80 bájtról 220 bájtra nőtt a legújabb szoftverfrissítés után. A Bitcoin készpénz továbbra is 2019-re törekszik.

5.. EOS (EOS)

eoslogo

EOS még a bevezetése előtt a vezető 10 kriptovaluta közé tartozik. Ezenkívül a platform egy ICO révén jött létre 2017 júniusában. A platform 2018 júniusa óta működik, és azt várja, hogy az Ethereum és a NEO fő versenytársa lesz..

Az EOS-t létrehozta Dan Larimer aki emellett a kriptovaluta-tőzsde alapítójaként is tevékenykedik Bitshares és a blockchain alapú Steemit blogoldal. Az EOS lehetővé teszi a fejlesztők számára, hogy decentralizált alkalmazásokat és intelligens szerződéseket készítsenek. 2018. novemberében az EOS már több mint 42 millió tranzakciót hajtott végre. Természetesen az EOS tovább fejlődik 2019-ig.

6. Cardano (ADA)

kardán

Cardano decentralizált nyilvános blokklánc és kriptovaluta projekt, és teljesen nyílt forráskódú. Ez a Blockchain intelligens szerződéses platformot fejleszt, amely fejlettebb funkciók elérésére törekszik. A platform azt állítja, hogy az első olyan blokklánc-platform, amely a tudományos filozófiából és a kutatás által vezérelt megközelítésből fejlődött ki. A fejlesztői csapat szakértői mérnökökből és kutatókból álló globális kollektívából áll

A Cardanót az Charles Hoskinson, Az Ethereum társalapítója 2017. szeptemberében. Sőt, ez egy platform decentralizált alkalmazásokhoz és intelligens szerződésekhez. Az EOS-hoz hasonlóan a Cardano az Ethereum hálózaton dolgozik. A technológiai fejlesztések nagy figyelembevételével azonban a Cardano a Blockchain technológia 3. és legfejlettebb generációja. Ez azonban önmagában minősíti Cardanót a 2019-es 10 legfontosabb kriptovaluta közé.

A Cardona vezérigazgatója, Hoskinson nemrégiben elárulta, hogy a platform egy olyan hálózat létrehozásán dolgozik, amely lehetővé teszi mindkét pénzügyi világ számára (fiat és crypto), hogy folyékonyan folytassák a kommunikációt anélkül, hogy beavatkoznának az ágazat lényegébe. Ezenkívül a Cardano új piacok felfedezését is tervezi, mint például Afrika, Közép- és Dél-Amerika.

7. Litecoin (LTC)

Litecoin

Litecoin az MIT / X11 licenc alatt kiadott, peer-to-peer kriptovaluta és nyílt forráskódú szoftver projekt. Az érmék létrehozása és átvitele nyílt forráskódú kriptográfiai protokollon alapul, amelyet a központi hatóság nem kezel. A Litecoin egy korai bitcoin-spinoff vagy altcoin volt, 2011 októberétől kezdődően

A Litecoin 2011 óta működik Charlie Lee, a Google volt alkalmazottja. A kriptovaluta magában a Bitcoin blokkláncában működik, a Bitcoin fejlesztése céljából. Csakúgy, mint a Bitcoin, a Litecoin is csak digitális pénznem intelligens szerződések támogatása nélkül. A Litecoin a legnépszerűbb kriptopénzek közé került, mivel kiállta az idő próbáját, és legalább 7 éve létezik.

A Litecoin legfrissebb eredményei közé tartozik a Ripple kiadása a Lightning Network Beta verzióban, a BTCPay, amely elindítja a Litecoin Lighting integrációt, és a Litecoin LoafWallet 2.0.5 kiadás.

8. Csillag (XLM)

Csillag

A Stellar 2014-ben jött létre, és létrehozta Jed McCaleb a Ripple társalapítója. Valójában a Ripple csillaggá válik, ami a Csillagok Fejlesztésének Alapítványának bevezetéséhez vezet. A Ripple-hez hasonlóan a Stellar is a határokon átnyúló fizetések hatékonyabbá tételére összpontosít.

A listán szereplő összes többi kriptovalutától eltérően a csillagfejlesztési alapítvány nonprofit szervezet. Arra számítunk, hogy a Stellar továbbra is jó teljesítményt nyújt 2019-ig, annak ellenére, hogy 2018-ban komoly biztonsági problémái vannak. Csillag lumenek csak az elmúlt hat hónapban csaknem 600% -kal növelte az új felhasználók számát. A felhasználói fiókok növekedése nemrégiben 20 dolláros csökkenést követett minden új felhasználó számára.

9. IOTA (IOTA)

IOTA

Az IOTA-t 2015-ben alapította David Sønstebø és a lista legegyedibb érméje. Másoktól eltérően, az ebben a listában szereplő kriptovaluták, az IOTA nem a Blockchain alapú. Az IOTA a blockchain technológia helyett a tangle nevű új protokoll-találmányt használja.

Alapja a tárgyak internete (IoT), egy technológia, amely lehetővé teszi a kommunikációt a különböző internet-képes eszközök között. Ráadásul, IOTA arra törekszik, hogy az IoT technológiát biztonságosabbá, zökkenőmentesebbé és méretezhetőbbé tegye. A közelmúltban az IOTA hosszú listát vívott ki az eredményekről, ideértve a Zero fee tranzakciót megzavaró decentralizált protokollt, zsetonok fix ellátásával.

Bevezetjük a kormány által jóváhagyott nonprofit szervezetet, amelyet a nagyobb bankok (miközben a bankok világszerte rendszeresen zárnak számlákat) elfogadnak. Partnerség kialakítása tajvani kormánnyal, aki a Tangle technológiát használja a fővárosban. Dánia, a Tangle-t használva kormányzati dokumentum-ellenőrzési infrastruktúrájukban. Három „MAJOR” partnerség: Bosch, VW és Fujitsu.

10. NEO

NEO

A NEO egy kínai kriptovaluta, amelyet 2014-ben alapított Da Hongfei. A platform eredetileg AntShares néven volt ismert. Új márkanév NEO A NEO gyakran hivatkozik a kínai Ethereumra, a kriptovaluta által az Ethereumnak kínált ajánlatok hasonlósága miatt. A platform egy blokklánc alapú ökoszisztémával rendelkezik az intelligens szerződések kidolgozásához és az ICO-k elindításához.

A közelmúltban Zion városa, a NEO által létrehozott, nyílt forráskódú fejlesztők globális független közössége lett az első választott szervezet, amely konszenzusos csomópontot adott otthont a NEO mainnet-en. Ezenkívül október 20-án a KPN, Hollandia legnagyobb távközlési szolgáltatója lett a második megválasztott konszenzusos csomópont a NEO mainnet-en.

Úgy gondoljuk, hogy a legkevesebb kriptovaluta a 10 legfontosabb eszköz közé tartozik, amelyek 2019-ben dominálnak. Ha szeretne hozzáadni egy másik eszközt, akkor elfelejtettük ezt beilleszteni a legkevésbé, írja be az alábbi megjegyzés szakaszba.

Ne felejtse el megosztani ezt a cikket közösségi hálózataiban, és kövessen bennünket Twitter.

Olvassa el még: Crypto cserék | Crypto Wallet | Webhelyek keresése