Hoće li Chainlink nadmašiti Ethereum u prvoj Altcoin sezoni 2021?
Kao što smo vidjeli posljednjih mjeseci, Bitcoin (BTC) i druge kriptovalute kreću se vrlo visokim brzinama. To pokazuje da raste interes za virtualne valute, uključujući altcoine. To se može nazvati altcoin sezonom.
Kada altcoins rastu brže od BTC-a (ili barem prate njegov rast), mi nismo samo u Bitcoin run-u, već i u altcoin sezoni. Sezona altcoina može se stvoriti iz različitih razloga, uključujući BTC investitore koji premještaju svoja sredstva na altcoins ili maloprodaje koji traže veće prinose.
Chainlink (LINK) jedan je od altcoina s najvećim potencijalom za daljnje kretanje u sljedećim mjesecima. Glavno pitanje ostaje hoće li Chainlink moći nadmašiti Ethereum u prvoj altcoin sezoni 2021. godine.
Što je Chainlink?
Chainlink je jedna od najinovativnijih blockchain i kriptovaluta na tržištu. Chainlink djeluje kao decentralizirana oracle mreža koja nudi neovlaštene i pouzdane ulaze i izlaze povezane sa složenim pametnim ugovorima na blockchain mrežama.
Korištenjem decentraliziranih i pouzdanih čvorova moguće je pružiti vrlo točne podatke ili API-je pametnim ugovorima. Blockchain mreže ne mogu izvana dobiti potrebne informacije za izvršavanje pametnih ugovora. Zbog toga je Chainlink toliko važan.
Koristeći fleksibilni okvir, Chainlink prikuplja i dohvaća podatke iz API-ja. Te se informacije zatim povezuju sa blockchain sustavima na tržištu i pomažu u izvršavanju pametnih ugovora s velikom točnošću.
Kriptovaluta LINK koristi se za plaćanje različitih usluga koje nudi mreža Chainlink. Kako Ethereum radi s Eterom (ETH), Chainlink koristi LINK. Većina platformi na tržištu ima vlastiti digitalni kapital. Posljednjih godina LINK je postao jedna od najkorisnijih i najpopularnijih virtualnih valuta na svijetu.
Koji problem rješava Chainlink?
Chainlink ima za cilj rješavanje širokog spektra problema s kojima se suočavaju blockchain mreže. Prije svega, Chainlink omogućuje mrežama pametnih ugovora da primaju informacije iz vanjskih izvora. To povećava broj slučajeva upotrebe različitih mreža distribuirane knjige. Iako su se prije mogli osloniti na samo nekoliko skupova podataka, s Chainlinkom su mogućnosti puno veće.
Drugo, pomoću decentraliziranih proroka Chainlink-a, blockchain mreže mogu riješiti probleme pouzdanosti koje nude centralizirana rješenja. Blockchain mreže tada koriste informacije koje pružaju proročanstva i automatski izvršavaju pametne ugovore.
Treće, blockchain mreže bile su puno jednostavnije u prošlosti. Mogli su se osloniti samo na nekoliko učinkovitih i sigurnih podatkovnih točaka. Uz Chainlinkova proročanstva, mogućnosti za pametne ugovore mnogo su veće.
Pametni ugovori mogu dobiti vrlo složene i vrijedne podatke za izvršenje. Nakon što dobiju informacije, moći će ih automatski izvršiti. Programeri sada imaju mogućnost stvaranja novih pametnih ugovora povezanih s Chainlink Oraclesima.
Ako govorimo o ulaganjima, LINK bi mogao biti izvrsna kriptovaluta koja će investitorima pomoći da dodaju veću vrijednost svojim portfeljima. Stoga Chainlink pomaže problemu diverzifikacije za neke investitore koji svojim ulaganjima žele dodati veći rizik.
Kako su povezani Ethereum i Chainlink?
Pametni ugovori su ugovori stvoreni kodiranjem koji se automatski izvršavaju kada se ispune određeni uvjeti. Ti uvjeti moraju biti točni. Ako pametni ugovor slijedi zavaravajuće podatke, mogao bi na kraju pokrenuti niz drugih pametnih ugovora i naštetiti korisnicima.
Pametni ugovori na mreži Ethereum implementiraju se pomoću Virtualni stroj Ethereum (EVM). EVM omogućuje programerima da izvršavaju svoje pametne ugovore na vrhu Ethereum blockchaina. Jednom kada su pametni ugovori implementirani, mogu početi prikupljati informacije iz vanjskih izvora pomoću blockchain oraclesa.
Upotrijebimo jasan primjer. Tvrtka je postavila niz pametnih ugovora na vrh mreže Ethereum. Za provjeru vanjskih događaja oslanjaju se na vanjske informacije. Na primjer, možda će im trebati podaci o cijenama, podacima o otpremi ili temperaturi predmeta.
Korištenjem pouzdanih kanala, Chainlink pruža pametnim ugovorima potrebne informacije potrebne za izvršenje. Na taj način dobivaju sigurne i točne podatke.
Ima li smisla ulagati u Chainlink?
Chainlink bi mogao biti izvrsna investicija za one koji žele diverzificirati svoje portfelje na tržištu kriptovaluta. Ako ste investitor koji ima Bitcoin, Ethereum i Litecoin, možete proširiti svoj portfelj i dodati VEZU na njega.
Međutim, nisam financijski savjetnik ili investitor. Ovo je samo u obrazovne svrhe. Nikad ne ulažite više od onoga što ste u mogućnosti izgubiti.
To je rečeno, LINK je postao jedna od najvećih kripto valuta na svijetu. Očekuje se da će se ovaj altcoin nastaviti širiti u budućnosti. Kako mreže pametnih ugovora, uključujući Ethereum, nastavljaju rasti, LINK bi mogao biti jedan od vodećih altcoina na tržištu.
Ethereum je trenutno druga najveća blockchain mreža na svijetu. Sa zrelijim tržištem i novim tvrtkama koje na njemu postavljaju svoja rješenja, Chainlink će zasigurno postati ključni igrač koji nudi točne i pouzdane pametne ugovore. Uz to, nužno je imati i digitalni materijal koji ima velik potencijal povećanja, ako to smatrate uložite u Chainlink.
Koliko visoko može Chainlink (LINK) ići 2021. godine?
Najviša vrijednost Chainlinka registrirana je prije nekoliko mjeseci u kolovozu 2020. Virtualna valuta porasla je na gotovo 20 dolara po novčiću. Prije nekoliko godina, Chainlinkom se trgovalo ispod 1 USD. 2019. bila je vrlo pozitivna godina za virtualnu valutu. Chainlink je premašio 3,6 dolara po kovanici, a tržište bikova nastavilo se do sada.
U BTC smislu, LINK također raste posljednjih godina. Međutim, posljednjih mjeseci BTC je nadmašio LINK. Budućnost je otvorena i LINK bi mogao premašiti svoj dosadašnji najviši nivo blizu 20 dolara.
Pogotovo u sezoni altcoin-a, virtualna bi se valuta mogla pomicati više i nadmašiti ostale kovanice. Ipak, nismo sigurni što se može dogoditi s njim ili s cjelokupnim tržištem kriptovaluta.
Virtualne su valute vrlo nestabilne i imaju tendenciju proživjeti vremena u kojima se njihova vrijednost dugo vremena kreće prema dolje. To se dogodilo s Bitcoinom između kraja 2017. i početka 2019. Ako ulažete u LINK, to biste trebali uzeti u obzir.