Scrypt érmék – A kriptovaluták listája a scrypt hash algoritmus segítségével

Az első 5 kriptovaluta közül a 3. piaci felső határt kitermelhető érmék alkotják. Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) és Litecoin (LTC). Mindhárom a munkabiztonsági konszenzus mechanizmusán belül működik. Azonban mindannyian különböző hash algoritmusokat használnak.

A Bitcoin SHA-256 hash funkciót használ, az Ethereum pedig jelenleg az Ethash Proof of Work hash algoritmust használja. A közeljövőben az Ethereum már nem fogja támogatni a PoW-t, mivel teljesen áttér a Proof of Stake-re. A Litecoin viszont Scrypt algoritmust használ. A Litecoin kívül; A Scrypt algoritmust számos más PoW blokkláncon is használják.

Korábban körülbelül SHA-256 érmékről számoltunk be. Hasonlóképpen, ebben a bejegyzésben felsoroljuk a szkript alapú kriptovalutákat.

Mielőtt megnéznénk a Scrypt érméket, itt van egy gyors áttekintés a scrypt bányászati ​​algoritmusról.

Mi a Scrypt hash algoritmus?

A kifejezetten a Munkabizonyítás blokkláncokhoz tervezett CryptoNight-tól és Equihash-tól eltérően a scrypt-et eredetileg egy másik felhasználási esetre tervezték.

A rejtjelezésben a scrypt egy jelszó alapú kulcs-levezetési funkció (KDF). A jelszó alapú KDF-et úgy tervezték, hogy számításigényes legyen, és hatékonyan képesek megakadályozni a brutális erőszakos támadásokat.

A Scrypt mind számítási, mind memóriaigényes kivonatoló algoritmus, amelyet eredetileg a Tarsnap online biztonsági szolgáltatásához használtak. Az algoritmust Colin Percival tervezte. 2009. májusában Colin közzétette az “Erősebb kulcsok levezetése a szekvenciális memória-nehéz funkciók révén” címet viselő cikket..

A teljes műszaki specifikációt itt olvashatja el: https://www.tarsnap.com/scrypt/scrypt.pdf

Miért Scrypt?

A Scrypt magas szintű biztonságot kínál, és az egyik legbiztonságosabb hash funkció. Emellett memóriakemény algoritmusként javítja a hálózat biztonságát azáltal, hogy ellenáll a nagyméretű egyedi hardveres támadásoknak. Emiatt a parancsfájl tökéletesnek tekinthető az elosztott rendszerek számára.

A nagy memóriaigény miatt a nagyméretű egyedi hardveres támadások végrehajtása a scrypt ellen költségessé válik. Ezt a kivonatolási funkciót úgy alakították ki, hogy a bányászok gyorsan számokat generáljanak. Ezeket a véletlenszerűen generált számokat a processzor RAM (Random Access Memory) tárolja. Ehhez az eredmény beküldése előtt folyamatosan hozzáférni kell.

Memóriaintenzitása miatt megoldást jelent az egyedi hardverek, például az ASIC és az FPGA enyhítésére, amely a kriptovaluta bányászat központosításának fő oka. Az ASIC-rezisztencia fontosságáról itt olvashat.

Mivel képes akadályozni az ASIC bányászgépeket, a Bitcoin SHA-256 hash algoritmusának leghatékonyabb alternatívájának tekintik.

A kriptopénzek szkriptjének eredete

Ma a Scrypt-et számos, a munkához igazított kriptovaluta használja. De az első kriptovaluta, amely PoW hash algoritmusként valósítja meg a szkriptet, a Tenebrix (TBX), amelyet 2011 szeptemberében adtak ki. Ez a projekt azonban kudarcot vallott, és már nem létezik. Későbbi érmék, például a Litecoin és a Dogecoin, elkezdték használni a szkriptet.

A Scrypt a blockchain hálózatokon valósult meg, és eredetileg az SHA-256 fejlesztésére tett kísérletként vezették be.

Magas biztonsága miatt vezetik a Litecoinhoz hasonló projektek a scryptet hash funkcióként. Az egyik fő ok az, hogy képes ellenállni az ASIC-nek (alkalmazás-specifikus integrált áramkörök).

De ez már nem így van.

Bányászat Scrypt és Scrypt Bányászok

A Scrypt kezdetben ASIC és FPGA rezisztencia algoritmus volt. Ez azt jelenti, hogy a Litecoin hálózaton nem volt egyedi hardvereszköz. Csak a GPU bányászai bányászták a Litecoin-t. 2013-ban azonban megjelent az első ASIC for scrypt algorithm. Azóta a CPU-kat és a GPU-kat már nem használják Litecoin és más Scrypt alapú érmék bányászatára.

Az ASIC-ek jobbak. Több kivonatot generálnak a CPU-khoz és a GPU-khoz képest. Ezért bárki, aki a speciális géptől eltérő CPU-kat vagy GPU-kat használ, veszteséggel bányászik.

Nagyon sok ASIC képes kódolt érmék bányászatára, de csak néhány haladó érhető el.

Az ASIC bányászértéke szerint jelenleg csak a következő bányászok nyereségesek a szkriptes érmék bányászatában.

  • Innosilicon A6 + LTCMaster,
  • Innosilicon A6 LTCMaster,
  • FusionSilicon X6 Miner,
  • Innosilicon A4 + LTCMaster
  • Bitmain Antminer L3+

scrypt bányászok

Ez a jövőben megváltozik, mivel fejlettebb ASIC bányászati ​​hardver fejlődik.

Csak akkor, ha ezen gépek bármelyikével rendelkezik, érdemes a következő kriptovaluták listájának kitermelésére gondolni.

Vegye figyelembe azt is, hogy a teljes hashpower szkriptelési hálózatok hash sebessége alacsonyabb, mint az SHA-256 hálózatoké. A memóriaintenzitás miatt.

Rendben! Tehát milyen érmék használják a Scrypt algoritmust?

Scrypt érmék listája

A két legmarkánsabb program, amely scrypt algoritmust használ: Litecoin (LTC) és Dogecoin (DOGE).

A Litecoin (LTC) 2011-ben, a Dogecoin (DOGE) 2013-ban indult. A Litecoin indításakor ASIC-rezisztens hálózatnak bélyegezte magát. De ez végül nem sikerült.

A Dogecoin viszont elágazott a Litecoin mellett, és szórakoztató pénznemként indult. De hatalmas követésre tett szert, és az egyik legfontosabb kriptovaluta nagy piaci tőkével.

Ezen a kettőn kívül több száz érme van a scrypt hash algoritmus alapján. De itt nem fogjuk felsorolni mindet. A legtöbb szkript érme halott, így felesleges felsorolni őket. Kizártuk a PoS (tétbiztosítás) érméket is, mivel ezek nem bányászhatók.

Itt csak azokat a PoW (proof-of-work) bányászható scrypt érméket vettük fel, amelyek a toplistán szerepelnek és ésszerű mennyiségű kereskedelemmel rendelkeznek.

Titkosított kriptovaluta lista:

#

Név

Weboldal

Bányászati ​​medence

1 Litecoin – LTC https://litecoin.org/ litecoinpool.org

f2pool.com

viabtc.com

2 Dogecoin – DOGE https://dogecoin.com/ www.multipool.us

aikapool.com/

Hashwiz.io

zergpool.com

3 MonaCoin – MONA https://monacoin.org/ vippool.net/

monacoin.miningpoolhub.com

www.f2pool.com/

www.zpool.ca/

4 Advanced Internet Blocks – AIB https://www.aib.one/ coinstop.me/

zergpool.com

5. Einsteinium – EMC2 https://www.emc2.foundation/ coinstop.me/

zergpool.com

https://zpool.ca

Alacsony kupakú érmék szkript alapján:

  • Aryacoin – AYA
  • Gulden – NLG
  • Viacoin – VIA
  • Villám Bitcoin – LBTC
  • GridCoin – GRC
  • PotCoin – POT
  • FLO – FLO
  • Quasarcoin – QAC
  • VeriCoin – VRC
  • Omni – OMNI
  • Matrix AI hálózat – MAN
  • Gulden – NLG

Hibrid PoW és PoS érmék szkript használatával:

  • WhiteCoin – XWC – Hibrid – PoW & Pozíció
  • ReddCoin- RDD – Hibrid – PoW & Pozíció
  • SaluS – SLS – Hibrid – PoW & Pozíció

Több algoritmusú érmék szkript segítségével:

  • DigiByte – DGB (több)
  • Verge – XVG (több)

További információ a Scryptről: https://en.wikipedia.org/wiki/Scrypt