Qubit algoritmus – Bányászok (ASIC) és érmék listája Qubit PoW algoritmussal

A kriptovaluta bányászok különféle hardvereket használtak a blokkok bányászatához. Kezdetben az emberek a számítógépük CPU-energiáját használták Bitcoin blokkok bányászatához. Ezután a hashrate javítása érdekében a felhasználók grafikus hardvert adtak hozzá, amely drasztikusan felülmúlta a CPU bányászatát. Ezután lassan speciális célú ASIC-eket (Application Specific Integrated Circuit) terveztek a Bitcoin kibányászására. Jelenleg csak azok a felhasználók bányászhatják meg a Bitcoin-ot és más kriptovalutákat, amelyek SHA-256 hash algoritmuson alapulnak, akik rendelkeznek e speciális bányagépekkel. A Qubit egy másik hasító algoritmus, amelyet a Proof of Work bányászatban használnak, és ennek is hasonló története van.

Qubit algoritmus

Számos altcoin (alternatív kriptovaluta), amelyet még 2013-ban dobtak piacra & A 2014-et CPU-alapú kriptopénzként kezdték. Az összes érme Qubit-ot használt, amely gyors és szuper biztonságos hash algoritmus. Kezdetben ez az algoritmus csak CPU bányászatra volt alkalmas. Később megjelentek a GPU bányászok, és nyereségessé tették a CPU bányászatot. Ezután az ASIC-ek elérhetővé váltak, és kevésbé hatékonnyá tették a GPU-bányászatot. Mindazok a kriptovaluták, amelyek CPU és GPU alapúként szerepelnek, továbbra is Qubit algoritmust használnak. Ma ezeknek az érméknek a bányászatát nem tudja bányászni a PC vagy a GPU bányászgépével, mivel rendelkezésre áll olyan fejlett bányászati ​​hardver, amely nagy mennyiségű hasítóerőt szolgáltat. Tehát mi az érmék listája, amelyek a Qubit PoW algoritmuson alapulnak? Mielőtt látnánk a listát, vessünk egy pillantást a legerősebb Qubit ASIC bányászra.

ASIC bányász

Nem biztos az RTX GPU-kban. De egyetlen NVIDIA GTX 1080TI akár 30 Mh / s sebességet képes produkálni a Qubit algoritmuson. Most hasonlítsa össze ezt a hashpower-t egy olyan bányászati ​​berendezéssel, amely akár 28 GH / s hash-ot képes kivonni. Gondolod, hogy nyereséges lenne a GPU-val történő bányászat? A DigiByte (DGB) az egyik népszerű érme, amely Qubit algoritmust használ. Irány a bányászati ​​kalkulátor, és tudni fogja, hogy a jelenlegi hálózati hashrate mellett a GTX 1080 TI nem is képes napi 1 DGB-érme előállítására. Még akkor is, ha ingyenes áramot kap; a GPU bányászállomásai nem fogják tudni kifizetni magukat.

Qubit asic bányász

Számos ASIC bányász áll rendelkezésre a Qubit számára, mint például Pascal A1, Baikal BK-X stb. de a Bajkál legújabb kiadása; A Bk – G28 a leggyorsabb Qubit bányász. Ez a bizonyos modell 28 Gh / s @ 850 wattot képes létrehozni. A Qubit mellett néhány más algoritmust is támogat, mint például: Groestl, Myriad-Groestl, X11, X11Gost, Nist5, Quark és Skein. Az ilyen sebesség- és energiatakarékossági tulajdonságok miatt a Qubit érmék bányászata GPU-val teljesen értelmetlen.

Qubit érmék

A Qubit az egyik legrégebbi PoW algoritmus, és mivel már nem ASIC-rezisztens, egyik új GPU-alapú érme sem fogja megvalósítani ezt az algoritmust. Még azok is, amelyek Qubit-ot használnak, vagy több algoritmusú érmék, vagy PoS-re váltottak, vagy teljesen inaktívak. Tehát ezen a ponton még az ASIC vásárlása is haszontalan a Qubit számára. Ha kíváncsi, akkor az alábbiakban felsoroljuk a Qubit PoW algoritmussal rendelkező kriptovalutákat

  • Digibyte – Több algoritmus
  • Aurora érme – Több algoritmus
  • Geocoin – A munka igazolásának bányászati ​​szakasza befejeződött
  • QubitCoin – Alacsony hangerő, kevésbé aktív
  • Litecred – Alacsony hangerő, kevésbé aktív
  • Rejtjelez – Inaktív
  • ZLiteQubit – Inaktív
  • A hitvallás – Inaktív
  • Asean érme – Inaktív
  • Híresség érme – Inaktív
  • Samsara érme – Inaktív

Mint látható, a legtöbb Qubit algoritmus által működtetett érme már halott. Csak DigiByte, Aurora és Geocoin érméket kapott. Közülük elhagyják a Geocoin PoW blokkláncot, és teljesen áttérnek az Ubiq hálózatra. A Geocoin már nem bányászható, így két érme marad.

A DigiByte és az Aurora érme egyaránt több algoritmust tartalmazó érme. A tisztességesebb bányászati ​​elosztás és a nagy hálózati decentralizálás érdekében ezek az érmék öt különböző algoritmust valósítottak meg, nevezetesen: Sha256, Scrypt, Skein, Groestl & Qubit. A DigiByte vagy az Aurora érmét ezen 5 algoritmus bármelyikével bányászhatja, és mindegyik algoritmusnak megvan a maga önálló nehézsége. A probléma azonban az, hogy az ASIC-ok mind az 5 PoW algoritmushoz rendelkezésre állnak. Emiatt a DigiByte vagy bármely Qubit érme GPU-val nem nyereséges. Még a ma elérhető ASIC-k is elavulnak egy bizonyos időpontban, így nem éri meg igazán. Ráadásul az érmék jelenleg annyira olcsók, ezért a bányászatba történő befektetés helyett jobb közvetlenül érméket vásárolni.

DigiByte Qubit bányászat

Úgy döntöttünk, hogy megosztjuk ezeket az információkat, mert egyik felhasználónk nemrégiben azt kérdezte tőlünk: “Bányászhatom-e a DigiByte-ot GPU-val?” Mindenki tudja, hogy az SHA256 & A Scrypt ASIC-ek már jóval korábban elérhetők. A GPU-bányászok számára maradt három további algoritmust az ASIC-ok is érintették a közelmúltban. Tehát jelenleg nem bányászhatja a DigiByte-ot GPU-k használatával.

A DigiByte csapata azonban bejelentette, hogy hamarosan ASIC-rezisztenssé válik. A csapat a következő generációs PoW bányászati ​​algoritmuson dolgozik, amely néhány naponta újrateremti magát. Ennek a fejlesztésnek az az ötlete, hogy decentralizálja a hálózatot és ellenálljon az ASIC-eknek. Amint valami ilyesmi megvalósul, a GPU bányászok újra meg tudják aknázni a DigiByte-ot.