Miért 2020 a Defi éve?

  • 2009 a Bitcoin fennállásának éve volt
  • A Litecoin 2011-ben érkezett
  • 2013 a Ripple éve volt
  • 2015 Ethereum elbeszéléssel érkezett
  • 2017 volt az ICO (Initial Coin Offering).
  • 2018 a stablecoin éve volt
  • Az IEO 2019-ben megugrott
  • Defi – Itt vagyok, 2020

Bár 2019-ben magasabb volt a decentralizált finanszírozás (Defi) keresése, 2020-ban mégsem csökkent a keresés. Valójában 2020 a Defi évének bizonyult..

Mi a DeFi?

Mi is pontosan ez a „DeFi”, amiről folyamatosan hallunk? Két szó: Decentralizált pénzügyek. Ez a decentralizált finanszírozás rövidítése. Ez egy mintaváltás a zárt finanszírozásról egy nyitottabb, a programozható, gyorsan összeállítható és interoperábilis nyílt rendszerekre épülő pénzügyi rendszerre..

Ahhoz, hogy megértsd, miért 2020 a kriptográfia, meg kell értened a DeFi forradalmát. Azért hozták létre, hogy helyettesítse a kódokat, ezért maximalizálja a pénzügyi szolgáltatásokat, miközben minimalizálja a költségeket. Az áttérés ebben az összefüggésben azt jelenti, hogy a DeFi összekapcsolja a kódokat a rendszerek között, ezáltal megkönnyítve a befektetők számára a keresetet, miközben kevesebbet fizetnek a szolgáltatásokért. Az Ethereum hálózaton fejlesztették ki, és folyamatosan mutatja az intelligens szerződések jellemzőit.

Érdemes megértenie – Decentralizált pénzügyi (Defi) koncepció a laikusok feltételeiben

Miért 2020 a Defi éve?

A DeFi eszközök új rekordokat érnek el

A DeFi továbbra is egyre nagyobb teret hódít a befektetési iparban, és továbbra is a legfontosabb trend marad 2020-ban. Ennek az az oka, hogy annak ellenére, hogy a legfőbb kriptovaluták, mint a Bitcoin és az Ethereum, az utóbbi időben alacsony volatilitást tapasztaltak, a DeFi eszközei új magas rekordokat érnek el a befektetők figyelmének köszönhetően. akik szeretik. Végül is a szerződés kódexeit lehetetlen senki által manipulálni vagy felmondani.

Defi-be zárt összes alap új csúcsokat ér el

Az Ethereumon alapuló középkategóriás eszközök, mint a Yam, a láncszem, a dinnye, a tejszín finanszírozása és még néhányan, megosztják a figyelmet a magas áremelkedés miatt. A rögzített források összege egymilliárd dollárról hatmilliárdra nőtt mindössze hat hét alatt. Az ilyen lemezekkel könnyen belátható, hogy a DeFi miért nem megy hamarosan sehova.

2020-ban tanúi a DeFi-projektek nagy fellendülésének.

Az előző évektől eltérően, amikor egy vagy két projektet hallottunk az űrből, 2020-ban a DeFi-projektek jelentős fellendülést mutattak. A YAM-tól az YFI-ig és érdekes módon a nemrég piacra dobott új Spaghetti Money-től hatalmas árugrásokat láthattunk.

Érdemes elolvasnia – Yearn Finance: 3 perces útmutató az YFI tokenhez

A DeFi projekteknek duzzadó ideje volt, míg a volatilitás feltöltötte

Az egyik legfontosabb kulcstényező, amely 2020-at a DeFi évévé tette, az a tény, hogy az idei év elején a volatilitás irányította az egész kriptopiacot. Míg a rejtjelpiacot hatalmas áremelkedés és -csökkenés sújtotta, a DeFi projektek duzzadó idővel éltek az árak felfelé ugrása miatt..

Befektetők csoportja a Defi ökoszisztémában

A másik fontos tényező a DeFi szektorba torkolló befektetői csoport volt. A projektek által a DeFi téren elért sikerek eredményeként ez kiváltotta a befektetők elmaradásának félelmét, és sátrat vertek a DeFi térben. Ha a DeFi boom egyhamar nem tűnik el, a befektetők valószínűleg továbbra is belépnek az űrbe, ami nagyobb sikert jelent a DeFi számára.

A DeFi előtt álló kihívások?

A kriptográfia folyamatosan bővül és egy nyitott pénzügyi rendszer felé törekszik; az Ethereum hálózat ezt egy olyan on-chain gazdasági rendszer létrehozásával mutatja be, amely magában foglalja a jelenlegi pénzügyi rendszereket. A nyitott pénzügyi koncepció nem egy új rendszer létrehozására, hanem a jelenlegi gazdasági rendszer demokratizálására és átlátható adatokkal való igazságosabbá tételére törekszik..

A DeFi-nek azonban vannak olyan kihívásai, mint például az a tény, hogy amióta a Ethereum hálózat, csak az Ethereum alapú decentralizált finanszírozás támogatott. Ezért a globális DeFi még nem valósult meg, de ez hatékonyan megoldható. A DeFi megállíthatatlannak bizonyult, és a jelenlegi pénzügyi rendszer átalakítása felé tart.

A DeFi, mint a kriptográfia új mozgalma, sok rajongót gyűjtött össze, miközben még mindig akad olyan szkeptikus, aki nem hiszi, hogy ez elősegíti a kriptográfia elfogadását. Úgy tűnik azonban, hogy nem megy sehová, és folyamatosan leküzdi a kihívásokat. Megállíthatatlan újítás, amely forradalmasítani fogja a pénzügyi rendszert az elkövetkező években.

Melyik Defi token a kedvenced? Szerinted 2020 a Defi éve? Beszéljünk a Twitteren. Jelöljön meg minket @CoinpediaNews