Mi a nagy kupakú, közepes és kis kupakos érme / zseton kriptovalutában?

A Cap nem hivatalos kifejezés a piaci kapitalizációra. A piaci sapka egy mutató, amelyet a kriptovaluta valós piaci értékének mérésére használnak, és általában három típusba sorolható, például: Nagy sapka, Közepes és Kis sapka. A CoinMarketCap weboldalon található összes érme és zseton e három kategória egyikébe tartozik. Ez az a mutató, amely a kriptovaluta dominanciáját és népszerűségét mutatja.

A nagyobb, közepes és kis sapkák jobb megértése érdekében először azt javasoljuk, hogy olvassa el ezt a bejegyzést, amely elmagyarázza a piaci sapkát, a kínálatot és a mennyiséget. Ismerje meg a különbséget a kriptovaluta keringő, teljes és maximális kínálata között, amely szintén kapcsolódik ehhez a bejegyzéshez.

Ha nem találja az érme piaci sapkáját, vagy kíváncsi arra, hogyan számítják ki a piaci felső határt, akkor egyszerűen használja a piaci sapka kalkulátorunkat, amely mindent részletesen elmagyaráz..

Rendben! Most értsük meg a különbséget a nagy és a közepes, illetve a kis sapkák között. Itt nem sorolunk fel érméket vagy zsetonokat, és nem vagyunk semmiféle befektetési tanácsok. Ehelyett ez a bejegyzés ötletet ad arról, hogy mi a nagy, közepes és kis kupakú érme, és milyen kockázattal / haszonnal jár.

Mit jelent a nagy, közepes és a kis sapka a kriptovalutában??

A magas piaci, a közepes és a kis piaci sapkák nemcsak a kriptovaluták osztályozására szolgáló mérőszámok. De a tőzsdéken is elterjedt kifejezés.

A tőzsdén a nagy és a kis sapka közötti különbség olyan, mintha összehasonlítanánk az Apple, a Microsoft, a Tesla részvényeket a filléres részvényekkel. Hasonlóképpen a kriptográfia esetében ez olyan, mintha összehasonlítanánk a Bitcoint néhány újonnan indított altcoinral.

Tehát hogyan oszlik meg az érmék nagy kupakú, középső és kis kupakos érmékként?

Nagy sapka

A nagy kupakkal rendelkező kriptovaluták olyan érmék, amelyek piaci kapitalizációja meghaladja a 10 milliárd dollárt. Ezzel a becsléssel, ha a jelenlegi piacot nézzük, csak négy devizánk van, amelyeket nagy tőkekategóriába sorolnak. A cikk írásakor csak Bitcoin, Ethereum, USDT (stabil érme) és XRP van. Ezeknek a projekteknek hosszú távon bevált tapasztalata van, erős biztonságuk van, és ők a fő szereplők a kriptovaluta térben.

nagy sapka

Középsapka

A közepes kupakú érmék és zsetonok piaci kapitalizációja általában 1 milliárd USD és 10 milliárd USD között van. Ezek a projektek jól megalapozottak, bővülnek, és várhatóan a közeljövőben gyors növekedést fognak tapasztalni. Néhány népszerű érme és zseton, amely ebbe a kategóriába tartozik, a Chain Link, Cardano, Litecoin, Tezos, Monero és Binance Coin.

középsapka

Kis sapka

Azokat az érméket és zsetonokat, amelyek piaci sapkája kevesebb, mint 1 milliárd USD és több mint 100 millió USD, kis sapkákba sorolják. Ezeknek a projekteknek nincs sok tapasztalata, és nincsenek erőforrásaik a csúcsprojektekhez képest. Koruk és méretük miatt nagyobb kockázatot jelentenek, mint a nagy és közepes kupakú érmék. Az alacsony sapkájú érmék többsége általában kudarcot vall, ugyanakkor megfelelő kutatással megtalálhatja a nagy növekedési potenciállal rendelkező drágakövet.

kis sapka

Mikrokupak

Kis kupakkal követve mikro kupakos érmék is vannak, amelyek kockázatosabbak, mint a kis kupakos érmék. Tekintsük filléres készletnek. Érme vagy zseton, amelyet valamilyen névtelen csoport vagy személy dobott piacra, és értéke 50 millió dollár alatt van.

Tehát mit jelentenek mind?

Magas sapkák vs közepes sapkák vs kis sapkák

Az érmék piaci korlát alapján történő rangsorolásával alapvetően a kriptográfiai projekteket a népszerűség és a kockázati tényező alapján kategorizáljuk. Ez megmutatja, hogy mekkora kockázattal foglalkozunk, amikor befektetünk egy kriptovalutába. Az ebben rejlő mögöttes tényező a projekt erőssége, alapértékei, volatilitás, likviditás és reagálókészség.

Tehát e három kategória közül melyik kockázatosabb, melyik nagyon ingatag, melyiknél nincs likviditás és melyik jobban reagál?

Nagy tőke: Nagy likviditás, kevésbé ingatag és alacsony kockázatú

Először is, a kriptográfia általában egy spekulatív eszközosztály, ezért csak azt kockáztatja, amit elveszíthet. Ezzel az említett nagykapacitású kriptovaluták mind a három kategória közül a legkockázatosabbak.

A nagy tőkebefektetésekbe történő befektetés nem gyors, de jelentős konzervatív növekedést eredményez.

A nagy kupakkal rendelkező érmék nagy likviditásúak. Ez azt jelenti, hogy szinte minden kriptovaluta tőzsdén megtalálhatja ezeket az érméket, és nagy a forgalom. Magas likviditás esetén a befektető könnyen be- és kikerülhet. Lehet adni egy nagy vételi vagy eladási megrendelést, és azonnal kitöltheti a megrendelést.

A nagy kupakok kevésbé volatilisak, vagyis az árat mindkét irányba nehezebb mozgatni az alacsony és közepes sapkákhoz képest. De mégis ingatagabbak a hagyományos eszközökhöz, például a részvényekhez képest.

Közepes sapkák: közepes kockázatú, jó likviditás és nagy növekedési potenciál

A közepes kapitalizációjú kriptok volatilisebbek és nagyobb kockázatot jelentenek, mint a nagy sapkák. Ezek az érmék nem annyira beváltak, mint a nagy kupakok. A középsapkás érmék hasznosságuk fokozása még mindig folyamatban van, és sokuk még nem érte el teljes potenciálját. Ennek köszönhetően nagyobb növekedési potenciállal rendelkeznek a nagy kupakú érmékhez képest.

Általánosságban elmondható, hogy a közepes tőke értékű kriptovaluták hosszú távon általában jól teljesítenek, és a portfólióban való elhelyezésük jó diverzifikációs intézkedés. Ne feledje azonban, hogy nem minden érme képes átalakulni nagy kupakká.

Alacsony sapkák: – Nagy kockázatú, nagy volatilitású és hiányzik a likviditás

A kriptopénz volatilitása az egyik fő tényező, amely meghatározza a kockázatot. Ennek ellenére a kis piaci tőkével rendelkező érmék valószínűleg nagyobb volatilitást fognak tapasztalni, mint a magasabb tőkével rendelkező érmék. Ennek oka, hogy a kis piaci sapkák hajlamosabbak az áringadozásokra. Egyetlen nagy vételi vagy eladási megbízás gyorsan mozgathatja az árat. Az árak hirtelen emelkedése és esése miatt rövid időn belül az eszközbe történő befektetése rendkívül kockázatos.

A kis sapkák érzékenyebbek a piaci érzelmekre is. Mivel ezek az érmék többnyire újak és nem sok történelemmel rendelkeznek, a médiában egyetlen pozitív vagy negatív megjegyzés könnyen elkészítheti vagy eltörheti az érmét.

Az alacsony sapkák másik problémája, hogy kevésbé folyékonyak. Ez azt jelenti, hogy általában nem találja meg ezeket az érméket a nagyobb tőzsdéken. A csere- és kereskedési volumen hiánya miatt nehéz hatalmas mennyiségű alacsony kupakú érmét vásárolni vagy likvidálni.

Piaci korlátok: Összegzés

Nagy kapitalizáció: A nagytőkés kriptográfia befektetése minimális növekedést tapasztal. Az ebbe a kategóriába tartozó érmék azonban biztonságosabbak, mint a többi.

Közép nagybetű: A közepes kupakú érmék és zsetonok elég érdekesek. Ez a szegmens nagyszerű növekedési lehetőségeket kínál kontrollált kockázat mellett.

Kisbetűk: A kis sapkás projektek képesek valóban felrobbanni az értékükben, és hatalmas nyereséget hozhatnak maguknak. De ez a kategória összes érméjének csak kevesebb, mint 1% -ára vonatkozik.

Tehát melyik sapkába kell befektetnie?

Diverzifikálja titkosítási portfólióját

Minden érme és zseton nem egyforma. Minden projektnek más jellemzői vannak, és a legtöbbjüket egyedi felhasználási esetek megoldására tervezték. Szintén mind a három piaci cap osztály nem rendelkezik azonos növekedési ütemmel, és a kockázat-hozam arányuk is nagyban különbözik. Tehát befektetéskor jobb diverzifikálni a portfóliót, és mindhárom osztálynak megfelelő keveréke van.

A diverzifikáció legfőbb előnye: 1. kockázatcsökkentés és 2. a kriptovaluta ökoszisztémából a legjobbak kihasználása.

De ha komolyan veszi a kriptográfiát, akkor ajánlott, hogy befektetéseinek több mint 70% -át nagy sapkákra fordítsa. Ezt részesíti előnyben a legtöbb biztonságos befektető.

Kezdje olyan érmékkel, mint a Bitcoin és az Ethereum. Tanulja meg ezt a helyet, olvasson sokat, végezzen további kutatásokat, majd térjen át az ígéretes középső sapkákra, mint a Chain Link, a Tezos stb..

A sapka mérete nem az egyetlen lényeges mutató

Ha a kriptopénzbe történő befektetésbe kerül, az érmék szedése a kupak mérete alapján nem lehet az elsődleges prioritás. A piaci korlát nagyszerű mutató a kriptovaluta népszerűségének és dominanciájának értékelésére. De nem ez az egyetlen mutató. A kriptovaluta kiválasztásakor más tényezőket is figyelembe kell venni, mint például: a projekt alapcsapata, alapjai, technikai és értékjavaslat.

Aztán van még valami érme / zseton kínálat, ami nagyban befolyásolja a piaci korlátot. A legtöbb központosított projekt képes meggyújtani érméket és manipulálni az érmeellátási specifikációkat, hogy megmászhassa a cmc rangsor.

Befektetőként alaposan meg kell vizsgálnia a projektet, mielőtt megvásárolná a kriptot. Ellenőrizze a projektek eredményeit. Figyelje a napi kereskedési mennyiséget is, mivel a közép- és a kis kupakú érmék nagy része nagyon manipulált.

Végül, ha valaha is találkozik egy YouTube-videóval vagy Twitter-profillal, amely az érméket hirdeti nagy holdlövés ígéreteivel, ne essen rá. Ez mind spekulatív eszközosztály, ezért hozza meg saját befektetési döntéseit, és saját felelősségére fektessen be.