Érme vs token – A különbség a kriptovaluta érmék és tokenek között

A kriptovaluta területén a „Coin” és a „Token” kifejezés sokat dobálódik, és gyakran felcserélhetőek. Vannak, akik „tokeneknek” hívják „érméknek”, és vannak, akik a „token” szót arra használják, amit mások „érmének” neveznek. Sokan azt gondolják, hogy ugyanazok, de valójában két teljesen különböző fogalom.

Az érmék és tokenek közötti különbség megértésével jobban megismerheti a kriptovaluta piacokat. Tehát itt, ebben a bejegyzésben úgy döntöttünk, hogy egy egyszerű, ám gyakran tévedő témával foglalkozunk, amely összezavarja az új felhasználókat – Coin vs Token.

Érmék és zsetonok kriptovalutában

A kriptovaluta tér beírása bonyolult feladat lehet a kezdők számára. Először a Bitcoin-tal kezdik, és amikor megtudnak több ezer érmét és zsetont, amelyeket mind kriptovalutának tekintenek, zavarosak lesznek. Bár mindegyik kriptovalutának minősül, technikai különbség van az érmék és a zsetonok között.

A definíció szerint a pénznem értékraktár, elszámolási egység és csereeszköz. Több ezer kriptopénz és zseton található. Mind az érmék, mind a zsetonok értéket birtokolhatnak és tranzakciókat folytathatnak. Ezért tekintik őket kriptovalutának. Mindazokat azonban nem úgy tervezték, hogy pénznemként működjenek.

Tehát mi a különbség az érmék és a zsetonok között, és hogyan keletkeznek? Itt néhány példával magyarázatot adunk arról, hogy milyen érmék és zsetonok vannak.

Most, mielőtt megvizsgálnánk a különbségeket, először nézzük meg, mi a közös mindkettőjükben.

Hasonlóságok: Tokenek / érmék

A tokenek és az érmék közötti fő hasonlóság az, hogy mindkettő blockchain technológián fut, és mindkettővel ugyanúgy kereskednek. Valójában a legtöbb kriptovaluta, amelyekkel találkozol, a blockchain technológián alapulnak.

Röviden: A Blockchain egy digitális, nyilvános, elosztott és decentralizált főkönyv, amelyet számítógépek hálózata hajt végre. A blokklánc minden blokkja egy olyan időszak, amely meghatározott tranzakciókból áll.

A blockchain érdekessége, hogy bármilyen információ rögzíthető rajtuk. Nem csak pénzátutalások, hanem olyan információk, mint a tárgyak és erőforrások tulajdonjoga stb. Most itt jön létre a különbség.

Míg az érmék digitális készpénzként működnek, amelyek megkönnyítik a fizetéseket; a tokenek viszont teljesen más használati esettel rendelkeznek.

Mik azok az érmék?

Az érmék olyan kriptovaluták, amelyeket saját natív hálózatukon hoznak létre, és saját független blokkláncaikon működnek.

A Bitcoin (BTC) például egy érme, amely a saját blokkláncán működik és működik. Ugyanígy az éter (ETH) működik az Ethereum blokkláncon is. A Litecoin (LTC) a Litecoin blokkláncban található, és a Monero (XMR) létezik a Monero blokkláncon. Minden érmének van egyedi egyedi blokklánca és saját bányászkészlete tranzakcióik ellenőrzésére.

Érmék használati esete:

Érmék – Ahogy a neve is mutatja, ugyanúgy működnek, mint a valós érmék, és fő feladatuk a fizetések megkönnyítése; értékátadás.

Az érmék jellemzői megegyeznek a hagyományos pénzzel. Elhelyezhetőek, hordozhatóak, oszthatók és tartósak. A kriptográfiai érmék kivételével titkosítási technikák segítségével készülnek, és legtöbbjük korlátozott mennyiségű.

Alapvetően a kriptovaluta érmék digitális készpénz, amelyet fizikai készpénzként használhat fel dolgok és szolgáltatások kifizetésére.

Példák érmékre:

A Bitcoin a kriptovaluta érmék legjobb példája. Cenzúrának ellenálló értéktárolóként és csereeszközként működik. Ráadásul rögzített monetáris politikával rendelkezik. A Bitcoin a legfolyékonyabb érme, és a legmagasabb piaci felső hatállal rendelkezik a kriptográfiai térben.

kriptovaluta érmék

Az Ethereum, az XRP, a Polkadot, a Litecoin, a Binance Coin, az EOS, a Tezos, a Monero, a NEM, a ZCash, a Dash, a Dogecoin stb. Ezeken kívül további 1000 érme van a kriptovaluta ökoszisztémában, és ezeket általában Altcoins-nak nevezik..

Tudj meg többet: Mik azok a bányászható és nem bányászható érmék?

Mik azok a zsetonok?

Míg egy érmének megvan a saját blokklánca, a token az ellenkezője. Ez egy kriptovaluta, amelynek nincs saját blokklánca. Ehelyett egy másik blokkláncon működik. Tehát melyik blokkláncon futnak?

Mint tudják, vannak bizonyos blokklánc-platformok, amelyek lehetővé teszik más projektek számára, hogy alkalmazásokat építsenek a protokolljuk tetejére. A legismertebb példa az Ethereum, amely lehetővé teszi a felhasználóknak tokenek létrehozását, kiadását és kezelését.

Intelligens szerződéses tulajdonságaiknak köszönhetően az Ethereum vált a leggyakoribb platformként a tokenek létrehozására és kiadására. A legnépszerűbb tokenek, amelyeket ma találsz, az ERC-20 tokenek, amelyeket az Ethereum blokklánc tetején hoztak létre, és az Ethereum hálózatot használják az átvitelhez.

Tehát várj !? Az Ethereum érme vagy zseton?

Az Ethereum érme vagy token?

Az Ethereum nem érme és nem is token. Ez egy intelligens szerződéses platform decentralizált általános célú számítógépes programok létrehozására. Az éter (ETH) az intelligens szerződések platform natív érme.

Az Ether (ETH) az eszközök kezelésére, küldésére / fogadására, tranzakciós díjak fizetésére és a DApps-szel (Decentralizált Alkalmazások) való interakcióra szolgál az Ethereum hálózaton..

Míg az érmék az őshonos érméket díjakként használják; a jelképes átutalásokért érmékkel kell fizetni a díjakat azon a hálózaton, amelyen működnek. Például az ERC-20 token transzferek díjat igényelnek az Ether-ben, mivel az Ethereum hálózatra támaszkodnak.

Az Ethereumon kívül vannak olyan platformok is, amelyekre a tokenek építhetők, mint például a Binance lánc, a TRON, a NEO, az Omni, a Waves, a Qtum stb..

Tokenek használati esetei

Csakúgy, mint egy érme; egy token csereeszközként is használható. De azon kívül, hogy csak fizetőeszközként használják; a tokenek a funkciók széles skáláját is kínálják. Felhasználási eseteik gyakorlatilag korlátlanok.

A token egy digitális eszköz, amelyet a projekt bocsátott ki, és amelyet a projekt ökoszisztémáján belül fizetésként lehet felhasználni. Ezen kívül egy token jogot ad a tulajdonosoknak a hálózatban való részvételre. Hozzáférést biztosíthat termékekhez vagy szolgáltatásokhoz. A token képviselheti a vállalat részesedését. Ez egy fizikai eszköz digitális ábrázolásaként működhet, és sokkal több felhasználási eset áll fenn.

Jelenleg a legtöbb blockchain alapú token, amelyet ma talál, a következő kategóriák egyikébe tartozik:

Segédfunkciós tokenek, biztonsági tokenek, eszköz tokenek, asztali pénzek, fizetési tokenek, részvény tokenek és nem mozgatható tokenek (NFT-k).

Példák tokenekre

Tether (USDT), Chainlink (LINK), Crypto.com érme (CRO), USD érme (USDC), Huobi token, UMA, Yearn. Finance (YFI), Aave (LEND), Maker, DAI, Compound és Basic Attention Token (BAT) a Tokenek néhány példája. Ezek a tokenek az Ethereumra épülnek, és ezek a tokenek a konkrét felhasználási esetekre való tekintettel épülnek fel.

kriptovaluta tokenek

Például a Tether (USDT) egy stabil érme, amely az amerikai dollár értékét hivatott tükrözni. Hasonlóképpen az USDC egy másik, teljesen fedezett amerikai dollár stablecoin.

Az összetett egy jelző, amely az összetett protokoll közösségi irányítását hajtja végre.

Az Basic Attention Token egy fizetési token, amelyet a Brave böngésző ökoszisztémájában használnak.

Hamarosan egy külön cikkben elmagyarázzuk, hogy mik a segédprogram-tokenek, a biztonsági tokenek, a Stablecoins és a nem-áthatolható tokenek (NFT)?

Érme vs token: A különbség

Ezek a döntő különbség a kriptovaluta érmék és tokenek között.

Érmék

Tokenek

1. Az érmék függetlenül futnak a saját blokkláncukon A tokenek egy másik blokklánc tetején futnak, amelyet nem ők irányítanak.
2. Az érmék többségét főleg fizetési módként használják. A tokenek különböző célokat szolgálnak. A funkciók sokféle kínálata és felhasználási esete a projekt ökoszisztémájára jellemző.
3. Az érméket általában az úgynevezett bányászatnak vagy cölöpnek nevezik. A tokenek általában az ICO-k (Initial Coin Offerings) révén készülnek és kerülnek a nagyközönség elé..

Érmék / tokenek azonosítása

Ha kriptovalutát néz, és nem biztos benne, hogy ez egy érme vagy token, akkor itt van, hogyan lehet azonosítani őket.

Látogasson el a CoinMarketCap.com webhelyre vagy CoinGecko.com és megtalálja a digitális eszközt, amelyet néz. Most ellenőrizze a címkéket. Ha érme, akkor meg kell jelölnie az érmét. Ha ez egy token, akkor annak tartalmaznia kell tokent.

érmék felismerése

Ezenkívül ellenőrizze a projektblokk-felfedezőt. Ha natív felfedezőt használ, akkor ez egy érme. Ha olyan felfedezőket lát, mint az Etherscan vagy az Ethplorer, akkor ez egy token, amely az Ethereumon működik.

azonosító tokenek

Remélem, hogy ez segít felismerni, hogy a digitális eszköz érme vagy token. Reméljük, hogy most már teljesen meg tudja érteni az érmék és zsetonok és azok különbségeit.

Ha hasznosnak találta ezt az útmutatót, kérjük, ossza meg, ami valóban arra ösztönöz minket, hogy több kriptovaluta útmutatót hozzunk létre.