Kako postaviti svoj prvi masternode poslužitelj na Digital Ocean

Masternode je računalo ili puni čvor koji je u potpunosti sinkroniziran s mrežom i izvodi 24 x 7. Masternode se potpuno razlikuju od uobičajenih čvorova ili novčanika koji upotrebljavate za pohranu svojih kriptovaluta. Različiti su jer, osim što zadržavaju puni blockchain i prenose transakcije, pružaju posebne funkcije mreži kao što su: povećanje privatnosti transakcija, osiguravanje bržeg vremena transakcija, omogućavanje proračuna i riznice, sudjelovanje u upravljanju i glasovanju itd.

Da bi se obični čvor pretvorio u masternodu, prvo treba posjedovati određenu količinu kovanica kao kolateral koja ovisi od kovanice do kovanice. Tada je VPS potreban da čvor nastavi raditi 24 x 7. Jednom kada su ta dva na mjestu, sve što korisnik treba učiniti je uređivanje konfiguracijske datoteke masternode, konfiguriranje VPS-a i postavljanje hladnog novčanika u skladu s tim. Jednom kada se masternode postavi i radi; on osnažuje mrežu projekta pružajući decentralizirane operacije. Ne samo to, već i masternode nagrađuje svoje vlasnike kao poticaj za ulaganje u novčić i podršku blockchainu. U redu! Ali zašto je VPS potreban za rad masternode?

VPS preporuka

Za razliku od klađenja u novčanik koje se obično izvodi na korisnikovom računalu, za masternode je potreban VPS (virtualni privatni poslužitelj). Zašto je to? Prije svega za postavljanje masternode; potreban je namjenski statički IP. Zatim, kako biste osigurali stabilnu vezu i kako bi čvor nastavio raditi 24 x 7, morate osigurati da računalo radi bez ikakvih prekida i da ima 99,99% vremena rada koje samo udaljeni poslužitelj može ponuditi. Štoviše, za razliku od kućnog računala; VPS je namijenjen samo jednoj svrsi koja se masternodom izvodi sigurnije i učinkovitije. Prethodno smo u jednom od naših postova naveli sve zahtjeve za masternode; točnije objasnili smo zašto je potreban VPS i zašto kućno računalo neće raditi.

Zašto Digital Ocean?

Sad kad ste shvatili blagodati masternoda, možda tražite uslugu hostinga za hostiranje vaše masternode. Pri odabiru davatelja usluge hostinga najvažnija stvar koju morate uzeti u obzir su cijena, pouzdanost i značajke. Ovo nije naše osobno mišljenje, već samo pitajte svakoga tko ima masternode. Većina bi vam preporučila da se odlučite za Vultr ili Digital Ocean.

Oboje su pristupačni, pouzdani, nude razne mogućnosti i pružaju najbolje korisničko iskustvo. Primena i upravljanje VPS-om s njima je tako jednostavno. Također su oba pružatelja usluge hostinga podjednako izvrsna za domaćinstvo masternode. U svakom slučaju, budući da se ovaj vodič bavi postavljanjem poslužitelja na Digital Oceanu, ovdje ćemo pokriti samo Digital Ocean. Uskoro ćemo napraviti zasebni vodič za stvaranje masternode poslužitelja na Vultru.

Prije nego što uđemo u ovaj vodič, imajte na umu sljedeće: Prije svega ovo nije vodič za postavljanje masternode. Neće pokriti koji Masternode novčić odabrati. Nećemo objašnjavati kako kompajlirati novčanike na VPS-u, instalirati ovisnosti, instalirati sentinel, stvoriti swap datoteku ili bilo koju drugu konfiguraciju.

Ovaj će vam vodič jednostavno pomoći u stvaranju računa i postavljanju pravog masternode poslužitelja na Digital Ocean. Smatrajte to dijelom 1 postavljanja Masternodea.

Izrada računa na Digital Oceanu

Krenite prema DigitalOcean.com i kliknite na prijavu u gornjem desnom kutu. Unesite svoje korisničko ime, e-adresu, lozinku i kliknite na stvorite svoj račun.

Izrada računa za Digital Ocean

Izjava o odricanju odgovornosti pridruženog društva:  Gornja poveznica je referalna veza. Kada se prijavite pomoću naše preporuke, jednostavno nam pomažete da zaradimo malu proviziju od kupnje koju obavite. To vas neće koštati ništa dodatno. Međutim, u znak zahvalnosti i za korištenje naše veze dobit ćete bonus od 100 USD kao bonus koji vrijedi 60 dana.

Sada kada se vaš račun stvori, od vas će se tražiti da potvrdite svoju e-poštu. Potvrdite svoju e-poštu klikom na vezu za potvrdu koju ste primili.

Potvrdite račun Digital Ocean

Nakon što potvrdite, morat ćete povezati podatke o plaćanju. Možete odabrati kreditnu / debitnu karticu ili PayPal opciju. Ne brini; zapravo vam se neće naplatiti dok vam ne istekne kredit od 100 USD.

VPS podaci o naplati

Nakon ovog koraka vrijeme je za stvaranje novog projekta. Na sljedećem zaslonu vidjet ćete ciljeve projekta ili se možete izravno prijaviti na svoj račun i kliknuti na novi projekt s lijeve strane. Dovoljno je samo imenovati svoj projekt kako želite, polje za opis ostaviti prazno i ​​odabrati svrhu kao obrazovnu svrhu ili uslugu.

Projekt DigitalOcean

Budući da ste stvorili novi projekt, sada možete započeti s postavljanjem kapljice. Kapljice nisu ništa drugo nego virtualni poslužitelj u Digital Oceanu. Svaka kapljica je jedan poslužitelj i koliko znamo postoji ograničenje od 5 kapljica po korisniku. U redu! Ajmo sada stvoriti našu prvu kapljicu.

Uvođenje masternode poslužitelja u Digital Ocean

Kliknite “Započnite s kapljicom” ili u gornjem desnom kutu padajućeg izbornika stvori i kliknite kapljice. Sada je vrijeme da odaberete plan i konfigurirate poslužitelj za svoje potrebe.

Nova kapljica masternode

Odabir slike

Možemo čak postaviti masternode na Windows poslužitelj, ali Ubuntu 16.04 uglavnom preporučuju mnogi masternode kovanice. Pa zašto Ubuntu 16.04.6, a ne najnoviji 18.10? Svakako, možete odabrati i 18.10 ili 18.04, ali mnogi masternode kovanice ne podržavaju najnovije verzije. Trenutno većina usluga masternode savršeno radi samo na verziji 16.04. Zato se za sada preporučuje da idete sa 16.04. U svakom slučaju 16.04 zastarjet će za dvije godine i neće biti podrške za ovu verziju.

Masternodes @ Ubuntu 16.04

Za sada samo odaberite Ubuntu 16.04.6 x64 kao sliku i nastavite s odabirom plana.

Odabir plana

Poslužitelj koji ćete stvoriti je za vaše masternode. Standardni poslužitelj koji počinje s $ 5 mjesečno više je nego dovoljan za hostiranje masternode. Ovaj paket uključuje 1 virtualni CPU, 1 GB RAM-a, 25 GB SSD-a i do 1000 GB prijenosa podataka mjesečno. Ovaj je plan dovoljan za početak rada s masternodama i na ovom poslužitelju možete pokrenuti do 2 do 3 masternode (različite kovanice).

Bilješka: Mnogi će korisnici raspravljati da 1 GB RAM-a nije dovoljno za sastavljanje novčanika. Da, istina je. Ipak, imajte na umu da Digital Ocean korisnicima omogućuje stvaranje swap datoteke na disku. Mislimo da je ovo dovoljno za sastavljanje i izgradnju binarnih datoteka. Uskoro ćemo napraviti zasebni vodič za stvaranje swap datoteke.

masternode VPS cijene

Od sada je izbor na vama. Možete odabrati poslužitelj od 5 USD mjesečno ili 10 USD mjesečno, koji nudi 2 GB RAM-a, 50 GB SSD-a i 2 TB prijenosa podataka. U svakom slučaju, kao što smo rekli, većina masternoda izvrsno će raditi na poslužitelju koji košta 5 USD mjesečno.

Sigurnosne kopije, regija podatkovnog centra i dodatne mogućnosti

Nakon što odaberete plan, dodajte sigurnosne kopije ako je potrebno, što će vas koštati 1 USD mjesečno (obično sigurnosne kopije nisu potrebne za masternode). Odaberite regiju podatkovnog centra prema svojoj želji (možete odabrati bilo koje mjesto koje želite). Zatim u dodatnoj opciji odaberite IPv6, a zatim na kraju kliknite na create.

Postavljanje digitalnog oceanskog poslužitelja

Sjajno! Primijenili ste svoj prvi poslužitelj. Nakon određenog postavljanja i konfiguracije novčanika, ovaj poslužitelj možemo učiniti masternodom. Djelat će kao vrući novčanik i ostat će na mreži 24 x 7.

Bilješka: Kao što smo već ovdje rekli, nećemo pokrivati ​​nijednu postavku masternode, poput stvaranja swap datoteke, instaliranja ovisnosti ili sastavljanja novčanika, što će sve biti pokriveno u zasebnom vodiču.

Povezivanje s udaljenim poslužiteljem

Sad kad ste implementirali VPS (virtualni privatni poslužitelj), moramo naučiti kako pristupiti i upravljati ovim udaljenim poslužiteljem.

masternode postavljanje VPS kapljice

Da bismo se sigurno povezali s vašim Linux VPS-om, koristit ćemo SSH (Secure Shell) klijent.

Ako ste tada na Windows računalu preuzmi PuTTY koji je besplatni SSH klijent otvorenog koda za Windows. Ova aplikacija; PuTTY će vam omogućiti interakciju s udaljenim poslužiteljem. U nadolazećim vodičima za masternode ovaj program ćemo koristiti za postavljanje poslužitelja, instaliranje ovisnosti, konfiguriranje novčanika i svega.

Ako ste MAC korisnik, tada vam ne treba PuTTY jer prema zadanim postavkama imate ovu aplikaciju pod nazivom “Terminal” koju možete koristiti kao SSH klijent.

Preuzmite, instalirajte i otvorite PuTTY ako ste na računalu sa sustavom Windows. Otvorite aplikaciju Terminal ako ste na MAC-u.

Sada su nam potrebne sljedeće informacije za uspostavljanje veze s udaljenim poslužiteljem pomoću ovih SSH klijenata:

  1. IP adresa vašeg VPS-a
  2. Korisničko ime i
  3. Zaporka

Onog trenutka kada stvorite kapljicu u Digital Oceanu, sve ove informacije primit ćete e-poštom. Prijavite se na svoju e-poštu i trebali biste pronaći e-poštu s Digital Ocean-a sličnu ovoj.

vjerodajnice za prijavu u digitalni ocean

Otvorite PuTTY ili prozor terminala, unesite IP adresu, odaberite port kao 22, odaberite vrstu veze kao SSH, a zatim kliknite na open za uspostavljanje veze.

PuTTY veza s poslužiteljem

Sada možete vidjeti PuTTY skočni zaslon sigurnosnog upozorenja. Nema razloga za brigu. Samo kliknite da i nastavite dalje.

PUTTY sigurnosno upozorenje

Sada se prijavite kao “root, kliknite enter i zatim kopirajte zalijepite lozinku koju ste dobili u svojoj e-pošti.

prijava na masternode poslužitelj

Bilješka: Iz sigurnosnih razloga prozor terminala neće prikazati ništa u polju za lozinku. Dakle, bez obzira na to pišete li ili lijepite lozinku, nakon završetka pritisnite Enter. Također zalijepite bilo koji kopirani tekst samo desnim klikom i trebali biste biti spremni.

Budući da je ovo vaša prva prijava, od vas će se tražiti da promijenite lozinku za root. Zalijepite trenutnu lozinku iz e-pošte, pritisnite Enter, a zatim unesite novu lozinku. Kao što smo rekli, prozor terminala ne prikazuje nikakve unose u polje za lozinku, zato samo upišite ili zalijepite i pritisnite enter. Sada ponovo upišite novu lozinku i ponovo pritisnite Enter.

VPS root pristup

Sada ćete vidjeti liniju sličnu ovoj:

korijen @ ubuntu-s-1vcpu-1gb-sfo2-01: ~ #

Znači da ste se uspješno povezali s udaljenim VPS-om.

Sjajno! Vaš je prvi poslužitelj spreman. Sada za postavljanje masternode moramo pripremiti ovaj VPS koji ćemo, kao što smo rekli u početku, obraditi u zasebnom članku. U međuvremenu se upoznajte s masternode i Linux naredbama koje će vam pomoći u nadolazećim vodičima za masternode.

Kao što smo rekli, ovo je prvi dio postavljanja Masternodea koji stvara poslužitelj na Digital Oceanu. Ako ste novi u masternodama, nemate predznanja o web poslužiteljima, nadamo se da vam je ovaj vodič bio koristan. Ako je tako, molim vas podijelite ga, Pratite nas na Twitteru i pretplatite se da biste saznali više o kriptovalutama i blockchain tehnologiji.