A Bitcoin éves diagramja szerint 2021 hatalmas év lehet a Bitcoin számára
A Bitcoin-t 2009-ben egy álneves feltaláló, Satoshi Nakamoto indította el. Ez az első decentralizált kriptovaluta, amely sikeresen rögzíti a tranzakciókat egy biztonságos blokklánc alapú hálózaton.
A kezdeti szakaszban nem volt ára a Bitcoin-nak, mivel valójában senki sem vásárolta meg, és nem voltak olyan tőzsdék, mint ma. A felhasználók főként a kriptográfia rajongói voltak, akik hobbiként hozták át a Bitcoin-ot nagyon csekély érték nélkül.
Az első alkalom, hogy a Bitcoin valóban értéket szerzett 2009. október 12-én, ahol egy finn fejlesztő, Martti Malmi 5050 Bitcoin-t adott el 5,02 dollárért.
Ez a Bitcoin-nak BTC-nként 0,0009 dollár értéket adott.
Egy másik „SmokeTooMuch” nevű felhasználó a Bitcointalk fórumon 10000 BTC-t árusított 50 dollárért, de vevőt nem találtak.
Ezután jött az első „New Liberty Standard” tőzsde, amely olyan költségképleten alapult, amely a Bitcoin árát a hash árfolyamából vezette le. Aztán olyan tőzsdék jelentek meg a színen, mint a Bitcoin market és az MtGox.
A Bitcoin lassan tapadást nyert, és kevesebb mint 0,01 USD-ről egy év alatt 1 dollárra nőtt.
Forrás: https://twitter.com/fnietom/status/1329149781541875713/photo/1
Több mint egy évtized telt el, és ma a Bitcoinnal 24 × 7-szer kereskednek 100 tőzsdén világszerte, és ára 18 000 USD körül van. Ez volt és ez a legnagyobb kriptovaluta a piaci korlátok szerint.
Közel áll a korábbi 20000 dolláros ATH (minden idők legmagasabb) megsértéséhez, amelyet 2017 decemberében rögzítettek.
Vajon ezúttal minden idők legmagasabb szintjét állítja-e, és merre halad innen? Senki sem tudja biztosan. De ha megnézzük a Bitcoin éves gyertyáit és az előző felezési ciklusokat, úgy tűnik, hogy a Bitcoin készen áll egy hatalmas zöld gyertya nyomtatására 2021-ig..
Bitcoin éves diagram – felező diagram
Tudod, hogy a felezés egy olyan esemény, amely be van programozva a Bitcoin kódjába. Négyévente fordul elő, ahol a blokkjutalom felére csökken.
Az első felezés 2012-ben történt, ahol a bányászati blokk jutalmát 50 BTC-ről 25 BTC-re csökkentették. 2016-ban egy újabb felezési eseményre került sor, amely 25 BTC-ről 12.5 BTC-re csökkentette a jutalmat. 2020-ban ismét felére csökkent az ellátás. Most a blokk jutalma blokkonként 6,25 érme. 2024-ig 3,125 érmére csökken, ami még szűkebbé teszi.
Míg a felező esemény 4 évente különböző időpontokban történt, nyilvánvalónak tűnik, hogy a Bitcoin a felező évet követően nagyon jól megy. Mint látható, úgy tűnik, hogy az éves grafikonon megjelenik egy minta. Három éves emelkedéssel, majd egy év csökkenéssel. Különösen az utolsó gyertya sokkal nagyobb, mint az előző két gyertya. Ez a túlméretezett éves zöld gyertya nagyon megfelelés lehet.
Ezzel azt mondta, hogy a Bitcoin még mindig fiatal eszköz, és csak egy évtizede létezik. Csak két 4 éves ciklus megfigyeléséből nem tudunk következtetésre jutni. Ha azonban ez a minta igaz, és ha a történelem megismétlődik, akkor a Bitcoin hatalmas növekedést fog elérni 2021-ben.
Hogyan tekinthető meg a Bitcoin éves gyertyatartó táblázatait?
Akár kereskedő, akár befektető vagy, nagyon fontos tudni, hogyan kell olvasni az ártáblázatokat. A diagramok betekintést nyújtanak egy eszköz mozgásába, és ez segít eldönteni, hogy mikor vásároljon vagy adjon el. Nézze meg az árdiagramot, hogy megtudja, hogyan mozgott a Bitcoin ára az idők során. Különösen a Bitcoin gyertyatartók adnak komplex képet az adott időszaki ármozgásokról.
A Bitcoin gyertyatartó táblázatok több időkeretben is megtekinthetők, például 1 perc, 3 m, 15 m, 30 m, 1 óra, 2 óra, 4 óra, 12 óra, 1 nap, 3D, heti és havi. A legtöbb kriptográfiai elemző és kereskedő azonban nagyobb figyelmet fordít a hosszabb időkeretekre. Különösen a napi, heti és havi árdiagramok. Ez jobban megragadja a piacot és azt a tendenciát, hogy az eszköz folyamatban van.
Míg az éves grafikonok nagyobb összképet adnak, nem sokan használják gyakran, összehasonlítva a többi hosszabb időkerettel. A Bitcoin tőzsdéken is csak óránkénti, napi, heti és leghosszabb 1 hónapos diagramokat talál. Nem sok az éves gyertyatartó diagram. Még a kereskedési nézetben és más diagramok készítésénél sem lehetséges a Bitcoin diagram éves időkeretben történő megtekintése. Sajnos manuálisan évente meg kell rajzolnia a Bitcoin diagramját.
A Twitter egyik elemzője (@ChartsBtc) éves grafikonokat oszt meg logaritmikus (log) skálán. Ezen kívül megosztják az árelőzményeket (log skála), felezik a gyertyák, a Bitcoin hashrate overtime diagramja, a market-cap diagram és néhány egyéb érdekes diagram. Nézd meg őket.
Forrás: https://twitter.com/ChartsBtc
A Bitcoin éves gyertya hamarosan bezárul, és ez így néz ki. 150% -kal magasabb YTD (évről napra).
Gondolod, hogy egy nagy kövér zöld gyertya következik a következő évben, ami hatalmas parabolikus mennyiséget eredményez a Bitcoin-árakban, mint ahogy azt 2013-ban és 2017-ben láttuk? Mondja el nekünk gondolatait a megjegyzésekben.
Kockázatismertetés:
A Bitcoin kereskedése kockázatos és nem mindenki számára megfelelő. Ha nem biztos abban, hogy mit csinál, akkor maradjon távol a kereskedéstől. Másrészt a kriptovalutába történő befektetés olyan döntés, amely főleg az Ön személyes kockázattűrésétől függ. Csak azt fektesse be, amit elveszíthet.
Ha megnézi az éves gyertyatartó táblázatot, nehéz lehet nem bullish lenni. De ne hajszolja és vásárolja meg a legtetejét. Vásárolja meg a merüléseket és a dollárköltség átlagot.
Jegyzet: Ez a cikk csak oktatási célokat szolgál, és nem jelent kereskedelmi és befektetési tanácsadást. Értse meg a kockázatokat, és kérjük, végezzen saját kutatást, mielőtt bármilyen pénzügyi döntést meghozna.